ΠΟΛΙΤΙΚΗ
Στην Κωνσταντινούπολη από σήμερα για τον εορτασμό των Φώτων ο Νίκος Ανδρουλάκης
![](https://thesocialist.gr/wp-content/uploads/2023/12/6061757-scaled.jpg)
Ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης, θα μεταβεί στην Κωνσταντινούπολη για τον εορτασμό των Θεοφανείων.
Την Πέμπτη 4 Ιανουαρίου 2024 ο κ. Ανδρουλάκης θα επισκεφθεί το Ζάππειο Παρθεναγωγείο και στις 15:30 θα συναντηθεί με τον Οικουμενικό Πατριάρχη κ. κ. Βαρθολομαίο στο Φανάρι.
Το Σάββατο 6 Ιανουαρίου 2024 ο κ. Ανδρουλάκης θα παραστεί στην πατριαρχική και συνοδική θεία λειτουργία στον Άγιο Γεώργιο χοροστατούντος του Οικουμενικού Πατριάρχη κ.κ. Βαρθολομαίου και στη συνέχεια στην κατάδυση του Τιμίου Σταυρού στον Κεράτιο Κόλπο.