ΠΟΛΙΤΙΚΗ
Στο Μικροσκόπιο: Ο Ν.Ανδρουλάκης ευχαρίστησε το ηλικιωμένο ζευγάρι που δώρισε 100.000 ευρώ στο Ε.Σ.Υ
![](https://thesocialist.gr/wp-content/uploads/2023/12/Photo-4-12-23-11-15-15-scaled.jpg)
Στο χωριό Μάνη του νομού Έβρου βρέθηκε το πρωί της Δευτέρας ο Πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ-Κινήματος Αλλαγής, Νίκος Ανδρουλάκης, προκειμένου να επισκεφθεί τον Παναγιώτη και τη Σωτηρία Αραμπατζή.
Πρόκειται για το ζευγάρι των ηλικιωμένων που δώρισε 100.000 ευρώ στο νοσοκομείο Διδυμοτείχου, συγκινώντας το πανελλήνιο.
Ο κ. Ανδρουλάκης τους ευχαρίστησε για την πρωτοβουλία τους να δωρίσουν τους κόπους μιας ζωής για την αναβάθμιση των υπηρεσιών υγείας των συμπολιτών τους.